| arj1o1 |
In het Nederlands Popinstituut in Amsterdam is sinds dit weekeinde een expositie te zien van flyers.
Wie ‘dance’ zegt, zegt ‘flyer’. En omdat het NPI toevallig kort geleden dozen vol oude flyers kreeg van iemand die z’n zolder leeg ruimde, was het idee snel geboren om de nieuwe collectie tijdens ADE tentoon te stellen. Door het hele pand aan de Prins Hendrikkade hangen honderden kleurige uitnodigingen voor dansfeesten.
Van Koninginnedagflyers, Zwart / wit flyers, Psychedelische trance flyers tot Bimbo's en Barbarella's, Hiphop flyers, Smiley's en K-Tsjoem.
De hele verzameling is geschonken door Gé Janssen. Het is niet de enige collectie die beheerd wordt door het Nationaal Popinstituut (NPI). Walter de Korver, hoofd van de Mediatheek in het NPI: “We verzamelen ook demo’s, eigen beheer cd’s en tijdschriften. Maar de verzamelingen zijn bedoeld voor onderzoek. Zo zijn we bijvoorbeeld niet geinterresseerd in de spuiten van Herman Brood. We zijn geen museum.”
De flyerverzameling van Janssen is breed. “Maar hij is helaas pas in de jaren negentig begonnen met verzamelen. We hopen dat mensen die hier komen de vezameling kunnen aanvullen.”
Het is maar goed dat het NPI begonnen is met het aanleggen van de collectie. De Korver vertelt dat niet iedereen voorzichtig met het dance-erfgoed omgaat. “Gé Janssen ging ooit naar de Chemistry om oude flyers te halen. Daar stond gewoon een natte mop op het hele archief. Da’s natuurlijk zonde.”
De tentoonstelling is te bezichtigen tot 18 december 2003.
Bron: www.3voor12.nl
best cool jammer dat het ver weg is voor mij |
|
|